aktualności


Działania pomocowe w roku 2022 w formie bezpośredniej lub hybrydowej

konsultacje w punkcie informacyjno - konsultacyjnym, specjalistyczne, kompleksowe poradnictwo, grupy korekcyjne oraz grupy wsparcia. Wszystkie działania dla mieszkańców Łodzi oraz województwa łódzkiego są bezpłatne, finansowane ze środków Miasta Łódź oraz Województwa Łódzkiego. Zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku w godzinach 14-20.00 pod numerem telefonu 42 630 03 73.

NIEODPŁATNA POMOC PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA W OKRESIE PANDEMII

Od dnia 16 listopada 2020 roku Ośrodek PROM prowadzi działania w punkcie informacyjno - konsultacyjnym pod ośrodkowym numerem telefonu 42 630 03 73 od poniedziałku do piątku, w godzinach 14.00- 20.00 oraz w tych samych godzinach, pod numerem ogólnopolskiej infolinii 801 14 00 68.

Do odwołania świadczymy jedynie poradnictwo on-line dla stałych pacjentów. W sytuacjach wymagających interwencji, prosimy o kontakt z doradcą w punkcie informacyjno - konsultacyjnym w celu dokonania oceny sytuacji, na ile będzie możliwe rozpoczęcie porad on - line z osobami, które nie miały z nami wcześniej kontaktu.


Fundacja ETOH z Warszawy i Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

zapraszają do wzięcia udziału w superwizji grupowej dla osób, które na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą wychowującymi się w rodzinach dysfunkcyjnych, przejawiającymi różnego rodzaju trudności w sferze poznawczej oraz emocjonalno- społecznej, narażonych na różnego rodzaju zakłócenia w przebiegu procesów rozwojowych. W szczególności zapraszamy: socjoterapeutów, psychologów i pedagogów szkolnych, wychowawców świetlic środowiskowych, wychowawców w placówkach opiekuńczo-wychowawczych.


Superwizje będą się odbywały w trzech lokalizacjach: w Łodzi (2 grupy superwizyjne) dla osób z woj. łódzkiego, Toruniu (jedna grupa) dla osób z woj. kujawsko- pomorskiego i w Gdańsku (jedna grupa) dla osób z woj. pomorskiego. Każda grupa liczyć będzie nie więcej niż 10 osób, przewidujemy 6 spotkań superwizyjnych dla każdej grupy w okresie wrzesień – początek grudnia 2020 r., czas trwania każdego spotkania to 3 godziny dydaktyczne. Obecność na wszystkich spotkaniach jest obowiązkowa.


Osoby zakwalifikowane na superwizje otrzymają szczegółowe informacje dotyczące miejsca prowadzenia spotkań oraz dokładnych terminów.


Formularz zgłoszeniowy na na superwizje prosimy przesłać do 17 sierpnia 2020 roku na adres e-mailowy:azdunek@etoh.edu.pl lub faxem: 22 836 80 81.
Udział w superwizjach jest bezpłatny.


Superwizje będą prowadzili trenerzy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, posiadający wieloletnie doświadczenie w pomaganiu dzieciom i ich rodzinom oraz w obszarze socjoterapii.


W przypadku pytań prosimy o kontakt z koordynatorem:
Aneta Zdunek
Fundacja ETOH


tel. 608 608 197;
e-mail:azdunek@etoh.edu.pl


Pobierz Formularz zgłoszeniowy



REALIZACJA OFERTY OŚRODKA W OKRESIE PANDEMII

Z DNIEM 15.06.2020 WZNAWIAMY REALIZACJĘ BEZPOŚREDNICH, INDYWIDUALNYCH ORAZ RODZINNYCH PORAD DLA DOTYCHCZASOWYCH PACJENTÓW OŚRODKA. OSOBY ZAINTERESOWANE PROSIMY O KONTAKT TELEFONICZNY POD NUMEREM 42 630 03 73 (OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZINACH 14.00-20.00), W CELU UZYSKANIA SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI ORAZ UMÓWIENIA TERMINU WIZYTY.


ZASADY KORZYSTANIA Z PORAD BEZPOŚREDNICH NA TERENIE OŚRODKA:


1. W SPOTKANIACH MOGĄ UCZESTNICZYĆ WYŁĄCZNIE OSOBY ZDROWE

2. PACJENCI POJAWIAJĄ SIĘ NA SPOTKANIU NA UMÓWIONĄ GODZINĘ

3. W WIZYCIE UCZESTNICZĄ WYŁĄCZNIE OSOBY BEZPOŚREDNIO ZAANGAŻOWANE W PROCES TERAPEUTYCZNY (BEZ OSÓB TOWARZYSZĄCYCH)

4. SPOTKANIA ODBYWAJĄ SIĘ W MASECZKACH Z ZACHOWANIEM DYSTANSU

5. PACJENCI PRZYNOSZĄ NA SPOTKANIE WŁASNE DŁUGOPISY

6. PRZED SPOTKANIEM ORAZ PO JEGO ZAKOŃCZENIU OBOWIĄZUJE DEZYNFEKCJA RĄK



Współpraca z akademią muzyczną w Łodzi

Od października 2019 roku we współpracy z Akademią Muzyczną w Łodzi, realizujemy program stażów dla studentów Akademii. Dzięki stażom, nasz program wzbogacił się o zajęcia poświęcone ekspresji i pracy z ciałem - terapia poprzez ruch i taniec. Zajęcia będą dostępne nieodpłatnie dla beneficjentów grupy: Warsztaty Rozwoju Umiejętności Psychospołecznych.


Czwarta edycja programu profilaktyki uniwersalnej WIR (Warsztaty Integracji Rówieśniczej)

Dzięki współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Łodzi, Ministerstwem Zdrowia i Państwową Agencją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w roku szkolnym 2019/2020 realizujemy czwartą edycję programu WIR, po raz trzeci dla liderów młodzieżowych ze szkół podstawowych. W tym roku profilaktyczne projekty uczniowskie skierowane do swoich kolegów i koleżanek realizowane będą przez uczniów szkół podstawowych nr: 29,34,46,67,113,162,169,170. Tematyką projektów będzie przeciwdziałanie uzależnieniom chemicznym, behawioralnym, przemocy oraz cyberprzemocy.